Test Odası-1-Barlas

İklimsel Test Odaları

Barlas Soğutma A.Ş. teknolojisinin en ileri ürünü olan iklimsel test odaları, yüksek sıcaklık ve nem hassiyeti istenen ve çeşitli iklim şartlarının test edilebilmesini sağlayabilen özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Test odalarının içerisinde ihtiyaca uygun olarak ±0,1°C sıcaklık ve %1’e kadar nem hassiyeti sağlanabilmektedir.

İklim Şartları

Herhangi bir ürünü, dünyanın herhangi bir yerine göndermeden önce orada nasıl bir performans sergileyebileceğini bilmeniz çok önemlidir. Bu sebepten dolayı büyük beyaz eşya üreticileri buzdolabından klimaya, çamaşır makinasından su sebiline kadar tüm ürünlerini ürettiğimiz test odalarında çeşitli iklim şartlarında deneyerek son haline getirirler.

Bu tarz bir test işlemi yapmanın en önemli amacı ürünü gönderdiğiniz noktada çalışıp çalışmadığını, çalışıyorsa ne kadar enerji tüketimi yarattığını bilmektir.

Barlas İklimsel Test Odaları

Barlas Soğutma A.Ş. tarafından üretilen test odaları, düşük sıcaklık grubu olan -50°C ile +80°C arasında, yükseklik sıcaklık grubu olan +80°C ile +250°C şartlarında hizmet verebilmektedir. Sıcaklık düzenlemesinin yanı sıra %10 ile %100 arasında bağıl nem şartları sağlanabilmesi ve değişken fan hızları sayesinde istenilen iklim şartları bire bir yaratılabilmektedir. İhtiyaca ve test koşullarına göre özel olarak üretilen bu odalarda, zamana bağlı değer değişiklikleri istenebilir ve uygulanabilir. Böylece bir kaç saat yaz şartlarında teste tabi tuttuğunuz ürünü, bir kaç saat sonra kış şartlarında test edebilmeniz mümkün hale gelmektedir.

Test aşamasında toplanan tüm veriler ve test edilen ürün ile ilgili ileri derecede detaylı bilgiler toplanabilmekte, toplanan tüm veriler çeşitli raporlar halinde kağıt üzerine veya bilgisayar ortamında dosyalara aktarılabilmektedir. Tamamen PLC kontrollü olarak işleyen test odaları, doğrudan bir bilgisayar, dokunmatik ekranlar (HMI) veya internet üzerinden kolayca kumanda edilebilir.

İhtiyacınız olan  her türlü ortamın ve simulasyonun sağlanbildiği bu odalar için lütfen detaylı bilgi isteyiniz.

Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.